Kategorier
Länkar

De mest piratkopierade serierna

Pirate bay piracy mest nedladdade serierna

Sugen på att veta vilka tv-serier som var de mest nedladdade och piratkopierade under 2013?

 

Det är sidan Torrent Freak som sammanställt statistiken och enligt dem verkar fantasy vara alla piraters favoritsmak.

För andra året i rad kammar nämligen Game of thrones hem förstaplaceringen på listan över mest nedladdade tv-serier.

Tvåa blev kritikerhyllade Breaking Bad. Med på listan finns även serien Vikings, med vår egen Gustaf Skarsgård i en av rollerna.

Har du bidragit till statistiken på något sätt?

rankshowest. downloadsest. US TV viewers
torrentfreak.com
1Game of Thrones5,900,0005,500,000
2Breaking Bad4,200,00010,280,000
3The Walking Dead3,600,00016,110,000
4The Big Bang Theory3,400,00020,440,000
5Dexter3,100,0002,800,000
6How I Met Your Mother3,000,0009,400,000
7Suits2,600,0003,520,000
8Homeland2,400,0002,380,000
9Vikings2,300,0006,000,000
10Arrow2,200,0003,240,000

[Via]